Lahemaa reis 25-26.08.2020

Külastasime kõige esimesena Nõmmeveski kanjon ja juga. Lahemaa suurim jõgi- Valgejõgi on sügavalt lõikunud aluskorra kivimitesse ja on moodustanud seal kanjontüüpi oru. Tegime jalutuskäigu Jaani-Tooma Suurkivi juurde, kus tegime ka ühispildi. See on Eesti suurim rändrahn, mille ümbermõõt on 27,6 m, pikkus 11,8 m, laius 8,6 m ja kõrgus 7,6 m. Külastasime ka Käsmu meremuuseumi, kus tegi meile ekskursiooni Aarne Vaik, kes rääkis merega seotud lugusid ja kaptenite külast. Seejärel tegime giidiga ekskursiooni Palmse mõisa härrastemajas. 

Järgmisel päeval külastasime Sagadi mõisa, kus on filmitud näiteks „Tuulepealne maa“. Härrastemajas on ajastutruu interjöör, kaunid laemaalingud ning ainulaadne jahisaal. Endises mõisa ait-tõllakuuris on nüüd metsamuuseum. Seejärel võtsime uuesti suuna mere poole, kus külastasime Vainupea kirikut ja jalutasime mere ääres. Ekskursioon lõppes Karepa ravimtaimeaia külastusega. Perenaine Katrin Luke tutvustas meile erinevaid ravimtaimi ja nendest valmistatud tooteid. 

Kliendid jäid reisiga väga rahule ja oli oodatust huvitavam. Oli taaskord meeldiv koostöö Loodusreisidega ja giidi Viire Vahtraga.  

Merike ja Kristiina