Käsitöö näitus

Vaimse Tervise Nädala reedel avati II korrusel tegevusjuhendajate Anneli Sakritsa ja Taimi Kosso vedamisel vaimse tervise teenuse saajate käsitöö ja kunstitoodete näitus. Värvilisi keraamilisi vaase, kruuse, aluseid ja piipe olid näitusel välja pannud Anar, Mai, Gerda, Astrid,  Jekaterina  ja  Marek. Kirju lapitekiga üllatas külastajaid Ragnar. Erinevaid õmblustooteid demonstreerisid Valentina ja Leena. Eesseisva talve jaoks kootud  salli ja mütsi tõi näitusele Jelena. Kunstitoa rühma Kaja, Marek, Õie ja Milja olid Anneli juhendamisel meisterdanud imeilusaid ehteid, mis näitusesaali laes lõbusasti triivisid.

Lõuna ajal küpsetas tegevusjuhendaja Ene Päevakeskuse külastajatele pannkooke, mis soojalt maitsesid ühtviisi hästi nii moosiga kui moosita.

Peale lõunat koguneti filmiklubisse. Esimese filmina vaadati 2018.a. Päevakeskuse teatritrupi ja V.Rannikmaa ühistegevusena valminud kroonikafilmi “Su nägu kõlab tuttavalt Kevades “. Filmiga tähistati O.Lutsu teose “Kevad” esma avaldamist. Stseenid päevakeskuse tuttavate kaaslastega kutsusid pealtvaatajates esile naerupahvaikaid ja muhedat olekut. Film F.”Jussist “Olemise Ilu” täitis saali mõtisklusega. Tegevusjuhendaja Merike Suve sõnul oli filmide järgne arutelu ja tagasiside sama kirjud kui lehed sügiseses metsas: “rahulik film”, “igav- mina pole kunagi metsas käinud”, “väga huvitav mõte- jõuluõhtul metsa minna”, “päris tuli on ikka teistsugune kui õhksoojuspumbast tulev soojus”,  “ilus loodus”, “jägmine kord tahaks komöödiat”.

Suur tänu meeleoluka nädala organiseerimise eest: Kristina Andrejevale, Reet Prentselile, Marika Ilissonile, Raili Toompalule ja Merike Stabrovskile.

Rahulikku ja rõõmsat vaimse tervise päeva kõigile!

Koostas: Ülle Lepik