Tule kursusele “Taastumine tööellu”

SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus kutsub kursusele “Taastumine tööellu”, kus grupikohtumistel kuulame ja arutleme  tööga seotud teemadel ja õpime uusi oskusi. Vaata kursuse sisu siit.

Grupikohtumised toimuvad 16. mai – 20. mai 2022 SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuses ja Dorpat Tervis OÜs. Kõigile kursuslastel on võimalus majutuda külalistemajas „Rehab”, tagatud on  toitlustus  kolm korda päevas. Igale osalejale lunastatakse  üks V Spa Delux pakett.

Kursusele registreerimiseks ja täpsemaks infoks  võta ühendust tel.58552423 või kirjuta helenjoost.vthk@gmail.com.

Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse projekt sai rahastuse

Parandamaks hooldekodu ventilatsiooni ja tuleohutust esitasime taotluse Euroopa taasteabile (REACT-EU), et vähendada nakkushaiguste levikut, bioloogilisi riske ning tulekahjuohtu hooldekodus.

Hea meel on teatada, et meie taotlus rahuldati ja Nõlvaku hooldekodu planeeritud tööd said rahastuse summas 48 tuh eurot. Projekt viiakse ellu perioodil 01.12.2021 – 30.06.2022.

Tänu rahastusele saab Nõlvaku hooldekodust ohutum elukoht dementsetele ekatele ja tervislikum töökoht hooldustöötajatele tuleohutuse ja nakkusohu osas. Magamistubade elektrisüsteemid ja ohutuse ja evakuatsiooniga seotud valgustus hakkab vastama kõrge abivajadusega eakate hoolduse nõuetele. Hooldekodu elukeskkond muutub senisest avatumaks ja elanike ning töötajate jaoks kasutajasõbralikumaks elektromagnetitega avatud tuletõkkeuste tõttu. Paraneb hooldekodu siseõhu kvaliteet ja väheneb nakkusohu võimalus.

Täname toetuse eest Sotsiaalministeeriumit ja Riigi Tugiteenuste Keskust

Kriisikaardi tutvustus

25.05.21 toimus SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuses kriisikaardi tutvustus. Kriisikaardist tulid meile rääkima Anna Toots ja Anita Kurvits. Huvilisi tuli kohale 17- nii tegevusjuhendajaid kui ka kliente. Üritus möödus sujuvalt. Meile tutvustati kriisikaarti- mis see on, kuidas seda teha ja kes seda läbi viivad. Samuti näidati meile just valminud kriisikaarti tutvustavat videot. Täpsemat infot kriisikaardi kohta saab siit.

Vaktsineeri end Covid-19 viiruse vastu

Kutsume üles kõiki meie asutuse töötajaid ja teenuste kasutajaid end vaktsineerima. Kui teenuse kasutajal on raskusi endale sobiva vaktsineerimisaja leidmisel palu abi oma tegevusjuhendajalt või hooldajalt. Kõigi vaktsineeritud töötajate ja teenuse kasutajate vahel loosime enne jaanipäeva välja ühe spa pääsme.