Cronimet Nordic ja Reco Ringmajandus kinkisid meile istutuskastid

Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse Nõlvaku hooldekodu hoolealused saavad sel kevadel seemned mulda panna taaskasutatud puidust vastvalminud peenrakastides, mille kinkisid hooldekodudele ringmajandusettevõtted Cronimet ja Reco.

Peenrakastid on valmistatud Reco kogutud taaskasutatud puidust ja neisse sobib istutada näiteks nii maitsetaimi kui ka lilli. Peenrakastid on kõrgendatud ja disainitud selliselt, et nende juures oleks võimalik toimetada ka ratastoolis. Kokku valmistati ja paigaldati hooldekodude soovil kaheksa peenrakasti.

„Keskkonnasäästlikkus algab mõtteviisist ja väikesest tegudest. Ma arvan, et igaüks peaks mõtlema, mida tema saab igapäevaselt teha, et me ei raiskaks loodusressursse ning et meie keskkond oleks puhtam – ja mõistagi ka selle järgi käituma,“ ütles Cronimeti ja Reco omanikeringi kuuluv ettevõtja Eva Pedjak. „Taaskasutatud puidust peenrakastide hooldekodule kinkimine on väike samm, millega tahame juhtida tähelepanu ringmajandusliku mõtteviisi juurdumise olulisusele.“

“Meie Nõlvaku kodus elavad koos inimesed, kellest osad on varasemalt olnud osavad rohenäpud ja ka need kes pole varem aiatöid teinud. Tegevusjuhendaja käe all soovime neile anda võimaluse, nii midagi hamba alla kasvatamiseks kui ka pakkuda silmailu. Otsime inimestes seda sädet, mis teeb nende elu elamisväärseks ja loodame, et Cronimet’i annetus aitab meil seda leida” ütles asutuse juhataja Indrek Sooniste

Cronimet on Eesti suurim vanametalli ringmajandusettevõte, mis saadab igal aastal uuele elule sadu tuhandeid tonne vanametalli. Cronimeti sõsarettevõte Reco tegeleb ehitus-, lammutus- ja toomisjäätmete kogumise, taaskasutusse suunamise ja utiliseerimisega.

Nõlvaku tänava hooldekodud enam elektrita ei jää

Sihtasutus sai toetust elektrigeneraatorite soetamiseks, et tagada meie hooldekodudes tavaline elu pikaajalise elektrikatkestuse korral. Eelmisel aastal eraldas Tartu Linnavalitsus meile toetuse summas 6000 eurot, mille eest hankisime elektrigeneraatori Nõlvaku 10 asuva 20 kohalise hooldekodu elektrivarustuse tagamiseks.

20. jaanuaril 2023 otsustas Riigi Tugiteenuste Keskus rahuldada meie projektitaotluse ja toetada sihtasutust 38640 euroga. Toetuse eest soetatakse ja paigaldatakse elektrigeneraator Nõlvaku 12 asuvale 48 kohalisele hooldekodule. Tööde valmimise järel saavad mõlemad Nõlvaku tänaval asuva hooldekodu töötajad ja elanikud muretult vastu minna tormistele ilmadele.

Täname toetuse eest

Tule kursusele “Taastumine tööellu”

SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus kutsub kursusele “Taastumine tööellu”, kus grupikohtumistel kuulame ja arutleme  tööga seotud teemadel ja õpime uusi oskusi. Vaata kursuse sisu siit.

Grupikohtumised toimuvad 16. mai – 20. mai 2022 SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuses ja Dorpat Tervis OÜs. Kõigile kursuslastel on võimalus majutuda külalistemajas „Rehab”, tagatud on  toitlustus  kolm korda päevas. Igale osalejale lunastatakse  üks V Spa Delux pakett.

Kursusele registreerimiseks ja täpsemaks infoks  võta ühendust tel.58552423 või kirjuta helenjoost.vthk@gmail.com.

Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse projekt sai rahastuse

Parandamaks hooldekodu ventilatsiooni ja tuleohutust esitasime taotluse Euroopa taasteabile (REACT-EU), et vähendada nakkushaiguste levikut, bioloogilisi riske ning tulekahjuohtu hooldekodus.

Hea meel on teatada, et meie taotlus rahuldati ja Nõlvaku hooldekodu planeeritud tööd said rahastuse summas 48 tuh eurot. Projekt viiakse ellu perioodil 01.12.2021 – 30.06.2022.

Tänu rahastusele saab Nõlvaku hooldekodust ohutum elukoht dementsetele ekatele ja tervislikum töökoht hooldustöötajatele tuleohutuse ja nakkusohu osas. Magamistubade elektrisüsteemid ja ohutuse ja evakuatsiooniga seotud valgustus hakkab vastama kõrge abivajadusega eakate hoolduse nõuetele. Hooldekodu elukeskkond muutub senisest avatumaks ja elanike ning töötajate jaoks kasutajasõbralikumaks elektromagnetitega avatud tuletõkkeuste tõttu. Paraneb hooldekodu siseõhu kvaliteet ja väheneb nakkusohu võimalus.

Täname toetuse eest Sotsiaalministeeriumit ja Riigi Tugiteenuste Keskust