Vaktsineerimine

Vaktsineeritud on Nõlvaku hooldekodu elanikud ja hooldekodude, eakate päevakeskuse töötajad, koduhooldustöötajad ja autojuhid.

Söögi tellimine

Sellest nädalast on võimalik lõunaks uuesti süüa tellida. Palun võtke ühendust oma tegevusjuhendajaga, kes paneb teid sööjate nimekirja. Söögi saab kätte 3. korrusel. Majja sisse saamiseks helistage päevakeskuse uksekella. Keskuses süüa ei tohi! Võtate toidu koju kaasa!

Eakate hooldus

Skype kontakt Nõlvaku hooldekodus

Muudatus! Pandeemia ajal saab hooldekodu elanikke külastada vaid hooldekodu õuealal. Vältimaks kontakti jääb hoolealune hooldekodu aeda ja külastaja teisele poole aeda

Külastaja peab kandma maski, vahemaa külastaja ja külastatava vahel peab olema kogu külastuse ajal 2 meetrit. Füüsiline kontakt ei ole lubatud. Et ilm on aastajale vastav siis on külastuse kestus 10 min.

Suhtlemiseks lähedasega Skypes helista hooldusjuhile tel 56779505

  • Skype aadress: Nolvaku Hooldekodu

Müük

12.11.20 kell 12:00-17:00 toimub meie maja ees (Puiestee13A) müük!. Osta on võimalik vaipu, maale, keraamikat, ehteid ja õmblustöid.

Olete kõik oodatud!

Eakate hooldus

Hooldekodu elanike hooldusplaanid veebis üleval

Lähedaste kaasamine

Sihtasutus Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus soovib eakate hooldamisel anda eaka lähedastele rohkem informatsiooni hooldamise kohta. Valmistame ette hooldusplaani osa, mida soovime edaspidi eaka lähedaste ja isiku elukohajärgse omavalitsusega jagada.

Isikuandmed

Jagatav plaan ei sisalda identifitseeritavaid isikuandmeid vaid ainult planeeritud hooldustoiminguid. See võimaldab lähedasel saada informatsiooni, millised hooldustoimingud on planeeritud ja saada aimu muutustest. Hooldsplaanide jagamine toimub Docobit.com portaali vahendusel.

Turvaline jagamine

Hooldusplaanile omavad docobit portaalis ligipääsu vaid Hooldekeskuse pool valitud identifitseeritud inimesed.

Milline on jagatav hooldusplaan vaata siit

Üritused

Lähiajal toimubvad järgmised üritused:

  1. Mardiloterii – 10. 11.20
  2. Kabe-male turniir- 17.11.20 kell 10:00-12:00 ja 13:00-15:00
  3. Noolemängu turniir- 19.11.20 kell 10:00
  4. Koroona mängu turniir- 26.11.20 kell 13:00

NB

Selle aasta jõulupidu toimub 18.12.20 Aleksandri pubis kell 12:00. Osalustasu 8.- eurot. Kohtade arv piiratud.

Kassikohvik


21.10.2020 kaunil sügishommikul väljus buss keskuse maja juurest põnevale ekskursioonile Tallinna.
Tallinn võttis meid vastu pisut tusaselt, kuid see-eest olid huvilised põnevil.
Kassikohvikus ootasid meid kiisud ja miisud. Saime teha hulgaliselt pilte, süüa koos lõunasööki ja osta kaasa kiisupiltidega helkureid, kaarte, ja magneteid.
Päev jätkus koos giidiga kesklinnas. Giid rääkis teada tuntud majade ja tänavate ajaloost ja tänapäevast. Kõik osalejad jäid reisiga rahule.

Tagasisõidul tuli jutuks, et järgmisel korral võiks reisile minna Võrumaale.

Loo autor: Marika Ilisson

Käsitöö näitus

Vaimse Tervise Nädala reedel avati II korrusel tegevusjuhendajate Anneli Sakritsa ja Taimi Kosso vedamisel vaimse tervise teenuse saajate käsitöö ja kunstitoodete näitus. Värvilisi keraamilisi vaase, kruuse, aluseid ja piipe olid näitusel välja pannud Anar, Mai, Gerda, Astrid,  Jekaterina  ja  Marek. Kirju lapitekiga üllatas külastajaid Ragnar. Erinevaid õmblustooteid demonstreerisid Valentina ja Leena. Eesseisva talve jaoks kootud  salli ja mütsi tõi näitusele Jelena. Kunstitoa rühma Kaja, Marek, Õie ja Milja olid Anneli juhendamisel meisterdanud imeilusaid ehteid, mis näitusesaali laes lõbusasti triivisid.

Lõuna ajal küpsetas tegevusjuhendaja Ene Päevakeskuse külastajatele pannkooke, mis soojalt maitsesid ühtviisi hästi nii moosiga kui moosita.

Peale lõunat koguneti filmiklubisse. Esimese filmina vaadati 2018.a. Päevakeskuse teatritrupi ja V.Rannikmaa ühistegevusena valminud kroonikafilmi “Su nägu kõlab tuttavalt Kevades “. Filmiga tähistati O.Lutsu teose “Kevad” esma avaldamist. Stseenid päevakeskuse tuttavate kaaslastega kutsusid pealtvaatajates esile naerupahvaikaid ja muhedat olekut. Film F.”Jussist “Olemise Ilu” täitis saali mõtisklusega. Tegevusjuhendaja Merike Suve sõnul oli filmide järgne arutelu ja tagasiside sama kirjud kui lehed sügiseses metsas: “rahulik film”, “igav- mina pole kunagi metsas käinud”, “väga huvitav mõte- jõuluõhtul metsa minna”, “päris tuli on ikka teistsugune kui õhksoojuspumbast tulev soojus”,  “ilus loodus”, “jägmine kord tahaks komöödiat”.

Suur tänu meeleoluka nädala organiseerimise eest: Kristina Andrejevale, Reet Prentselile, Marika Ilissonile, Raili Toompalule ja Merike Stabrovskile.

Rahulikku ja rõõmsat vaimse tervise päeva kõigile!

Koostas: Ülle Lepik