Käsitöö näitus

Vaimse Tervise Nädala reedel avati II korrusel tegevusjuhendajate Anneli Sakritsa ja Taimi Kosso vedamisel vaimse tervise teenuse saajate käsitöö ja kunstitoodete näitus. Värvilisi keraamilisi vaase, kruuse, aluseid ja piipe olid näitusel välja pannud Anar, Mai, Gerda, Astrid,  Jekaterina  ja  Marek. Kirju lapitekiga üllatas külastajaid Ragnar. Erinevaid õmblustooteid demonstreerisid Valentina ja Leena. Eesseisva talve jaoks kootud  salli ja mütsi tõi näitusele Jelena. Kunstitoa rühma Kaja, Marek, Õie ja Milja olid Anneli juhendamisel meisterdanud imeilusaid ehteid, mis näitusesaali laes lõbusasti triivisid.

Lõuna ajal küpsetas tegevusjuhendaja Ene Päevakeskuse külastajatele pannkooke, mis soojalt maitsesid ühtviisi hästi nii moosiga kui moosita.

Peale lõunat koguneti filmiklubisse. Esimese filmina vaadati 2018.a. Päevakeskuse teatritrupi ja V.Rannikmaa ühistegevusena valminud kroonikafilmi “Su nägu kõlab tuttavalt Kevades “. Filmiga tähistati O.Lutsu teose “Kevad” esma avaldamist. Stseenid päevakeskuse tuttavate kaaslastega kutsusid pealtvaatajates esile naerupahvaikaid ja muhedat olekut. Film F.”Jussist “Olemise Ilu” täitis saali mõtisklusega. Tegevusjuhendaja Merike Suve sõnul oli filmide järgne arutelu ja tagasiside sama kirjud kui lehed sügiseses metsas: “rahulik film”, “igav- mina pole kunagi metsas käinud”, “väga huvitav mõte- jõuluõhtul metsa minna”, “päris tuli on ikka teistsugune kui õhksoojuspumbast tulev soojus”,  “ilus loodus”, “jägmine kord tahaks komöödiat”.

Suur tänu meeleoluka nädala organiseerimise eest: Kristina Andrejevale, Reet Prentselile, Marika Ilissonile, Raili Toompalule ja Merike Stabrovskile.

Rahulikku ja rõõmsat vaimse tervise päeva kõigile!

Koostas: Ülle Lepik

Sügispidu

 1. oktoobri hommikupoolikul oli majas tunda magusat koogi lõhna. Meie kliendid küpsetasid kooki sügispeoks. Kell 13:00 algas Sügispidu. Valmis olid esinema need kliendid, kes olid hoolega harjutanud oma etteasteid. Lauldi tantsiti, loeti luuletusi. Rõõmsaid kuulajaid oli umbes30.
  Klientide üldkoosolek algas kell 14.00.
  Toimus asjalik arutelu teemadelnagu: Eelmise aasta ekskursioon, millega kõik jäid rahule (kiitust pälvisid juhendajad Raili, Kristiina ja Merike); käesoleva aasta jõulupidu (info juhendajate kaudu);
  ettepanekud järgmise aasta suvereisiks (enim hääli kogus reis Kihnu);
  eelarve arutelu (eelarve jääb käesoleva aasta tasemele,
  kaebused ja ettepanekud (maja ees suitsetamine ja prahi maha loopimine keelatud).
  Peale koosolekut maiustasime hommikupoolikul küpsetatud kooki süües ja omavahel suheldes.

Pärimusmuusikud

Vaimse tervise nädala raames toimus 7.10.2020 meie päevakeskuses kontsert, kus esinesid professionaalsed pärimusmuusikud. Kuulajaid kogunes päevasaali umbes kolmkümmend. Muusikapalade vahel tutvustasid pillimehed humoorikalt lugusid, mida
esitavad ning vastasid meie inimeste küsimustele. Näiteks küsiti kas meestel ka mõni “päris”amet on ja kas kutsutakse esinema palju?

Publik elas muusikale kaasa ning ka laulis, kui sõnad tuttavad olid. Repertuaar koosnes üle saja aastastest vanadest lauludest,mis
arhiividest leitud. Lisaloona tuli esitusesele A.Pärdi kaunis lugu “Ukuaru valss”. Publik tänas tormilise aplausiga ning mitmed kuulajad käisid muusikuid tänamas isiklikult.


Loodame et võimalus sellist emotsionaalset rõõmust ja energiast pakatavat kontserti meie majas nautida tuleb peagi jälle.

Kogemusnõustaja infotund

5.10-9.10 toimub SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuses vaimse tervise nädal, mille raames käis 6. oktoobril enda tööst rääkimas kogemusnõustaja Ene Soidla.

Läbi isikliku kogemuse ja sõprade toe on ta jõudnud niikaugele, et suudab teisi nõustada. Ene rõhutas koolituse ja väljaõppe tähtsust, selleks et teha emotsionaalselt keerulist tööd tuleb ka taastuda. Näiteks aitab muusika kuulamine ja orhideede kasvatamine.


Ene Soidla jutustas enda töö edulugusid inimeste aitamisest. Kohalolijad said ülevaate kogemusnõustaja tööst ja selle sisust. Positiivset tagasisidet sai Ene ka klientidelt, kes osalesid koosviibimisel. Nad tõid välja kogemusnõustaja toetava hoiaku ja valmisoleku tegutseda teenuse saaja jaoks.

Praegu töötab Ene VTHK rehabilitstsiooni meeskonnas kogemusnõustajana ja lisaks on tegev ka Psüühikahäiretega inimeste toetajate pereühingus.

Vaimse tervise nädal!

Iga aasta 10. oktoobril tähistatakse Maailma Vaimse Tervise Föderatsiooni (WFMH) algatusel ülemaailmset vaimse tervise päeva (World Mental Health Day). Esmakordselt tähistati päeva 1992. aastal.

Sellega seoses toimub meil keskuses vaimse tervise nädal!

Kava:

5.10

08:30 Jalutuskäik Emajõe ääres (kaasa võivad tulla kõik, nii kliendid kui ka juhendajad.)

6.10

10:00 Maarja koguduse õpetaja Timo Švedko
13:00 Vestlus kogemusnõustajatega- kogemusnõustajad jagavad meile infot oma tööst ja tegemistest. Kõigil on võimalus esitada küsimusi.

7.10

13:00 Pärimusmuusikud Tallinnast meile esinemas

8.10

10:00 Küpsetamine sügispeoks
12:00 Kliendiesinduse koosolek
13:00 Sügispeo algus, eeskava (kui keegi soovib esineda andke sellest tegevusjuhendajale teada)
14:00 Klientide üldkoosolek
15:00 Söömine ja tantsimine (osavõtt 1.- euro, registreeri juhendaja juures või helista 56675263)

NB! Toimub ka käsitöö müük! Ilusa ilma korral õues, kui sajab vihma, siis keskuses!

9.10

09:00 Käsitööruumis näituse avamine
13:30 Filmi vaatamine

Rukkilille lehe kaheteiskümnes sünnipäev

25.09.2020 toimus Rukkilille 12.a sünnipäevapidu. Kohal oli Rukkilille meeskond ja 2 juhendajat ja osakonna juhataja. Rukkilille toimetajat tänati tehtud töö eest. Rukkilille toimetaja rääkis ja näitas ka
õppefilmi lehe toimetamisest. Aastapäeva peol olid ka Heliseva Hinge laulud. Edaspidiseks jaksu ja jõudu!

Eriolümpia kergejõustikuvõistlused

22.09-23.09.2020 toimusid Viljandi linnastaadionil Eriolümpia kergejõustikuvõistlused, kus meie asutusest osalesid Erich, Ain, Renee, Gerda Palm, Markus ja Tanel.

Meie sportlased võistlesid 100m jooksus, kaugushüppes, kuulitõukes ja 400m jooksus. Koju toodi 4 esimest kohta, 3 teist kohta ja 5 kolmandat kohta.

Vestlesin Reneega toimunud võistlustest. Ürituse oli teinud eriliseks ilusad ilmad ja positiivsed sportlased. Üle pika aja olid kõik jälle kokku saanud, et koos võistelda. Reneele meeldis, et sportlased said omavahel hästi läbi ja tülisid ei olnud, üksteisele elati kaasa ja rõõmustati iga koha üle.

Renee soovib nii Siretile, kõigile korraldajatele ja toredatele vabatahtlikele palju edu ja jaksu ka tulevikus ja tänab kõiki suurepärase ürituse eest.

Kokk! tule meile tööle

Töötamine suurköögis, maitsva toidu valmistamine. Igapäevane toidu valmistamine kuni 170-le kliendile ja köögipersonali juhendamine; töö vahetustega kolm päeva tööl, kolm vaba, tööaeg 11 tundi vahetustes.

Nõuded kandidaadile

kutseharidus keskharidusega toitlustamine,

KeelKõnesKirjas
eesti keel – nõutudC1 – väga heaC1 – väga hea

Arvutioskus kesktaseE-posti kasutamine, interneti kasutamine

Omalt poolt pakume

Usaldus ja toetus, 35 päeva puhkust aastas, iseseisvus töö korraldamisel, menüü kujundamine ja toidu kvaliteedi tõstmine, koolitustel osalemise võimalus. Väljaõppinud abitööliste rakendamine toidu valmistamisel.

Töökoha andmed

Töökoha asukoht

Tartu maakond, Tartu linn, Tartu linn, Puiestee tn 13a

Töötasu katseajal 784, katseaja edukal läbimisel 850

Kandideerimise info

Töö erivajadustega isikute hooldekeskuses.

Kandideerimise tähtaeg07.10.2020

Vajalikud dokumendidCV

KontaktIndrek Sooniste, telefon: 5182669,

e-post: indreksooniste@gmail.com