Cronimet Nordic ja Reco Ringmajandus kinkisid meile istutuskastid

Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse Nõlvaku hooldekodu hoolealused saavad sel kevadel seemned mulda panna taaskasutatud puidust vastvalminud peenrakastides, mille kinkisid hooldekodudele ringmajandusettevõtted Cronimet ja Reco.

Peenrakastid on valmistatud Reco kogutud taaskasutatud puidust ja neisse sobib istutada näiteks nii maitsetaimi kui ka lilli. Peenrakastid on kõrgendatud ja disainitud selliselt, et nende juures oleks võimalik toimetada ka ratastoolis. Kokku valmistati ja paigaldati hooldekodude soovil kaheksa peenrakasti.

„Keskkonnasäästlikkus algab mõtteviisist ja väikesest tegudest. Ma arvan, et igaüks peaks mõtlema, mida tema saab igapäevaselt teha, et me ei raiskaks loodusressursse ning et meie keskkond oleks puhtam – ja mõistagi ka selle järgi käituma,“ ütles Cronimeti ja Reco omanikeringi kuuluv ettevõtja Eva Pedjak. „Taaskasutatud puidust peenrakastide hooldekodule kinkimine on väike samm, millega tahame juhtida tähelepanu ringmajandusliku mõtteviisi juurdumise olulisusele.“

“Meie Nõlvaku kodus elavad koos inimesed, kellest osad on varasemalt olnud osavad rohenäpud ja ka need kes pole varem aiatöid teinud. Tegevusjuhendaja käe all soovime neile anda võimaluse, nii midagi hamba alla kasvatamiseks kui ka pakkuda silmailu. Otsime inimestes seda sädet, mis teeb nende elu elamisväärseks ja loodame, et Cronimet’i annetus aitab meil seda leida” ütles asutuse juhataja Indrek Sooniste

Cronimet on Eesti suurim vanametalli ringmajandusettevõte, mis saadab igal aastal uuele elule sadu tuhandeid tonne vanametalli. Cronimeti sõsarettevõte Reco tegeleb ehitus-, lammutus- ja toomisjäätmete kogumise, taaskasutusse suunamise ja utiliseerimisega.